FW
Fastwaycarbon wheels

Karbónové kolesá na mieru

 

 

NOVINKY:

ROAD:  asymetrické ráfiky s nízkou hmotnosťou a  výškou 30 a 42mm .

  Viac v sekcii: Novinky

Prečo práve karbónové kolesá. Keď som videl profi jazdcov ako lietajú v cyklokrose, na ceste,MTB,Endure s karbónovými kolesami, bicykel vyzeral úplne inak. veď:   "Kola dělají Auto" .  tak prečo nie na bicykel.

Keď som už absolvoval niekoľko Majstrovstiev sveta a svetových pohárov, padla myšlienka. Karbónové kolesá Made in Slovakia. V cyklokrose sa kolesá dosť ničia, hlavne brzdná plocha, ale za to sú omnoho účinnejšie pri brzdení a sú ľahšie. Na ceste pomôžu k väčšej rýchlosti  a tuhosti. Majú lepšiu zotrvačnosť, hlavne tie s vyšším profilom (50-60 mm).Profil 38mm má zas nízku váhu a lepšiu akceleráciu v kopcoch. V dnešnej dobe, karbóny treba jazdiť, veď treba isť s dobou.Preto dostupné karbónové kolesá, ktoré splnia všetký požiadavky.  Kolesá Fastway carbon wheels spĺňajú všetký. Sú dostupné pre každého, sú ľahké, aerodinamické a kto chce najvyššiu kvalitu môže použiť výplet: Fastway S,  SL, alebo Sapim CX-Ray (všetký tieto špice majú plochý AERO tvar). Náboje švajčiarskej značky DT Swiss, ktoré patria k najlepším značkám nie len v Európe ale aj mimo nej. Naše kolesá jazdíme už s 10 ročným vývojom.

K profilu cestných ráfikov: disponujú šírkou 25mm a aero časť sa rozširuje na 27 respektíve 28mm. Prečo 25mm? Jazda je komfortnejšia, bezpečnejšia a hlavne rýchlosť je totožná ako s galuskami/plášťami zo šírkou 21-23mm. Áno je to tak. Pri jazde zo sedla dochádza k menšej deformácii galusky/plášťa a tým sa zefektívny prenos sily od pedálov cez galusku/plášť na cestu(vozovku). Ráfik je vytvarovný tak aby bránil preseknutiu galusky/plášťa, okraje sú zaoblené, čo znížilo aj deformáciu galusky/plášťa pri zábere. Tým sa môžu galusky/plášťe podhustiť a jazda aj po horšej vozovke môže byť komfortnejšia.

Kolesá Fastway carbon wheels  jazdia pretekári teamu: www.facebook.com/PSKCYCLING/  Strada factory racing team

ROAD: Novinky: asymetrické ráfiky s nízkou hmotnosťou a  výškou 30 a 42mm .

GRAVEL: Novinka gravel ráfiky s nízkou hmotnosťou a vnútorným priemeron ráfika 23mm, vonkajším 28/30mm a výška ráfika 44mm.

MTB: Popracovali sme aj na MTB, Trali karbónových asymetrických ráfikoch  29",hmotnosťou 410g, s vonkajšou šíroku 35mm, vnútornou šírkou 28mm a výškou profilu taktiež 28mm.

ENDURO: Agresívny 27.5" asymetrický enduro ráfik s vonkajšou šírkou 40mm a vnútornou 34mm, ktorý zvládne aj tie najťažšie podmienky v treréne.